Proč je Patizon rád, že je s Petrem?

Patizon se inspiruje řadou různých značek, ale především chce jít svou vlastní, lehce ztřeštěnou, bláznivou a pestrou cestou, řízenou emocemi a osobnostmi, které za značkou stojí. A my, vzhledem k těmto vlastnostem, neznáme nikoho, kdo by podobný koktejl přívlastků vystihoval lépe než Petr Jan Juračka. K němu ještě doplníme „génius“, protože ti přeci byli vždy takoví. Respektujete je, ale nikdy je nemůžete úplně pochopit.

Když se koukáte na jeho práci fotografa, kameramana, biologa-badatele a vědce, cítíte se fascinováni. Úplně tomu nerozumíte, nevíte proč a po chvíli se přestanete ptát. Prostě ten pocit přijmete. A to samé by se vám mělo dít, když zapnete zip našeho spacáku. My víme „jak“ a vy nemusíte řešit „proč“!

Proč je Petr rád, že je s Patizonem?

Jsem docela dost pohodlnej člověk, alespoň když už teda přijde na spaní. Když se špatně vyspím, nemůžu podat ten správnej výkon, ať už ve velehorách, anebo třeba někde na vodě či v Africe. A že s sebou nemůžu nosit kdoví jak těžký vybavení, to je jasný. Takže skladnost a váha, mimo jiné jedny z hlavních výhod Patizonů, hrají pro mě samozřejmě prim. Ale abych řekl pravdu, ani jedno z tohohle nejsou pro mě důvody, proč jsem si tyhle spacáky natolik zamiloval. Dokonce ani ta izolace, díky níž si hovím jak v bavlnce i na nafukovacím kajaku mezi krami na Islandu… Tím hlavním důvodem, proč se mi tenhle spacák natolik vryl pod kůži, je jeho brutálně vymazlenej vesmírnej design. Jo, jsem trapnej, ale na ISS se asi nikdy nepodívám. Tak si alespoň můžu takhle každej večír hrát na kosmonauty. A co by ne.

Oblíbený model: Patizon G800

Co má Petr za sebou?

Když si Petr zabalil fotografické vybavení do lodního vaku na své první dobrodružství mimo evropský kontinent, na Bajkal, rozhodně netušil, že se mu jeho vášeň zvrhne nejen v povolání, ale také v životní posedlost. Jak jinak si vysvětlit, že se dobrovolně vypravil s přáteli pod stan na grónský ledovec, s dronem na K2 a Kilimandžáro i přesto, že dostal v Lesothu výškovou nemoc již ve třech tisících metrech, anebo že se po boku Srdcařů vypravil do Jihoafrické Republiky s vlastní českou drezínou na koleje, které již de facto přestaly existovat. Petr dokáže zvrátit i fádní vodácký výlet v Čechách v holý boj o přežití a ještě o tom natočit film, stejně jako proměnit fotografování prestižních vědců ve focení aktů ve zhasnutém vánočním skleníku. Přestože si neumí ani rovně uříznout chleba, pro všechny jeho příběhy se stal postupně ambasadorem značek jako jsou Nikon či DJI, které jej podporují technikou ve snaze umožnit předání svědectví ze života člověka, který žije tři životy najednou, protože jeden mu nestačí.