Proč je Patizon rád, že je s Dannym?

Danny je další osoba, ve které tak trochu vidíme kousek Patizonu. Mladý, dravý, ambiciózní s velkými cíli a navazující na tradice a historii skrze jeho vymetání pískařských pavučin v tradičních cestách. I my v Patizonu víme, že se stavíme ze zad těch, kteří v těžkých 90. letech pomalu a trpělivě prošlapávali cestičku české outdoorové výbavě ve světě. Cítíme obrovskou zodpovědnost navázat na jejich práci a posunout ji dál na úplné výsluní outdoorového světa.

Dalo by se říct, že Dannyho je tak trochu plný internet, ale myšleno v dobrém slova smyslu, protože tenhle kluk se má opravdu čím prezentovat. Velmi se nám pak líbí jeho horolezecké výstupy kombinované s highline, které v sobě mají tu správnou příchuť inovátorství a rebelství. To si prostě v Alpách vyleze nějakou klasiku a ještě za sebou tahá několik desítek kilo vybavení pro natažení highline, aby stovky metrů nad zemí přebaletil mezi dvěma exponovanými věžičkami.

Jsme velmi zvědaví, jaké budou Dannyho další kroky a jaké jeho lezecké kousky na nás při ranní kávě vyskočí z monitoru počítače. Nebo občas někdy naživo!

Proč je Danny rád, že je s Patizonem?

V horách totiž potřebuji, abych se perfektně a hezky v teple vyspal, ať už je to někde v údolí či ve stěně, základ je vždy stejný. Hodně také lpím na kvalitních věcech, no a když jsou takový věci navíc dělaný zlatýma českýma rukama se světovým designem a funkčností, tak mě to doslova hřeje na srdci:)

Oblíbený model: Patizon G800

Co má Danny za sebou?

Danny je dvojnásobný držitel světového rekordu v highline (469m - 2015, 1020m - 2016). Společně s Nathanem Paulinem se do historie zapsali jako první dva lidé, co překonali mýtickou hranici 1 km highline. Nyní už se nesoustředí zdaleka jen na super dlouhé lajny, nýbrž na lajnové prváče v horách. Snaží se dělat komplexní projekty, které vyžadují a kombinují horolezení a slackline, a to jak v letních, tak i zimních horách. Danny miluje hledat nové směry, které skloubí estetiku s náročným přístupem. Lajny s příběhem a nelehkou cestou, kde je potřeba nejenom rovnováha, jsou jeho filozofií. Kromě slackline a pilnému studiu na univerzitě se věnuje především záškoláckým aktivitám jako je pískovcové lezení a obecně lezení po vlastním, alpinismu, skialpům a paraglidu. Momentálně je ve výcviku na horského vůdce UIAGM.

Nejlepší highline prváče:

2014 - 1. highline na Islandu v rámci české slackline expedice

2016 - 1020m ,,Le kilomètre” (WR) Aiglun, Francie

(video: https://www.youtube.com/watch?v=2924rs9e4QE)

2017 - 140m ,,Chouca-Foehn” na Pointe Carmelite, Francie

(video: https://www.youtube.com/watch?v=By5xrDguKAw&t=1s)

2017 - 55m ,,Čas pekla” na Aiguilles du Diable, Chamonix, Francie

2019 - 100m ,,Nebeská erekce” na Aig. de la République, Chamonix, Francie

2019 - 250m ,,Za plechovku fazolí šel bych světa kraj“ na Campanile di Val Montanaia, Dolomity, Itálie

2019 - 215m ,,Česká cesta” na Campanile Basso, C. Alto, Dolomity, Itálie